DANIŞMANLIK

CSA Yazılım ve Danışmanlık olarak biz Kurumsal Kaynak Planlama yazılımlarının başarılı bir şekilde kullanıma sokulması için proje kapsamını, müşteri ihtiyaçlarını, detaylı görev / kaynak / sorumlu bilgilerini içeren zaman çizelgelerini ve bütçeyi anlayabilen ve yönetebilen, deneyimli ve bilgi sahibi çalışanlar gerektiğini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle gerek bünyemizde barındırdığımız gerek zaman içerisinde bünyemize eklediğimiz ve gerekse beraber çalıştığımız iş ortaklarımızda bu özelliklerin bulunmasına azami özen gösteriyoruz.

Danışman kadrosu sektörün içerisinde gelişmeleri takip eden ve dışarıya kendini kapamayan yapıda çalışanlardan oluşmaktadır. Bilgi paylaşımının ve bilgi ağının sayısının artırılmasının uygulamayı daha başarılı noktalara taşıyacağı prensibi ile müşterilerimize hizmet vermektedir.

CSA Yazılım ve Danışmanlık aynı zamanda temsilciliğini yürütmekte olduğu, 26 ülkede neredeyse 400 sertifikalı danışmana sahip olan QAD Küresel Hizmetler ile birlikte hareket etmektedir. Bu birleşik gücü, şirketlerin QAD yatırımlarından olabildiğince fazla yararlanması için sunmaktadır. CSA Yazılım ve Danışmanlık; QAD Kurumsal Uygulamalarının en son teknolojik gelişmelerini sürekli düzenlediği eğitimlerle danışman kadrosuna ve iş ortaklarına aktarmakta ve bilgi tazeliğini üst düzeyde tutmaktadır. Bu sayede ürünün lokal pazarda en yüksek düzeyde temsili hedeflenmektedir.

QAD Kolay Kullanıma Alma

QAD Kolay Kullanıma Alma (EOB), düşük sahip olma maliyetine sektöre özgü çözüm arayan şirketlere yöneliktir. Bu yöntem önceden tanımlanmış bir proje kapsamı, öngörülebilir maliyetler ve kısa uygulama süreleri sunar. Bu sayede şirketler hizmet ve destek masrafları ile BT takımları üzerindeki iş yükünü asgariye indirebilir. Kolay Kullanıma Alma (Easy On Board), müşterilere, sektördeki en iyi iş uygulamaları için yerleşik destek içeren bir çözüm sağlar; bu çözüm, kendini koşullara uyarlayabilir ve gereksinimler doğrultusunda zaman içerisinde büyüyebilir.

 

Kolay Kullanıma Alma yaklaşımı, müşterilerin uygulamalarımızı kullanımını her yönüyle hızlandırmak için sektöre özel en iyi uygulamalardan yararlanır. Kolay Kullanıma Alma (EOB) programı, QAD Standard Edition içerisinde önceden tanımlanmış yazılım bileşenlerimizi kullanarak, karmaşıklığı azaltır, riski ortadan kaldırır, karar verme sürecini hızlandırır ve şirketin ihtiyaçlarına en uygun çözümün hızla uygulanmasını mümkün kılar.

Dünya standartlarında, tam olarak entegre olmuş bir yazılım çözümleri suiti olan QAD Enterprise Applications, teknolojik yenilikleri takip eden yazılım kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Müşteriler sistemlerini küçükten başlayıp gerektiği şekilde büyütebilirler, sistem genişledikçe ek çözümleri ve ek kullanıcıları kolaylıkla ekleyebilirler. Şirket olarak ister yeni süreçleri ve iş fırsatlarını desteklemek isteyin, ister birden çok ülkeyi, dili ve para birimini destekleyen tek bir çözümle uluslararası ölçekte işlerinizi büyütmek isteyin, QAD şirketinizi dönüştürmeye yardımcı olabilir.

Temel Faydalar:

 

 • Sektörün en iyi uygulamalarını temel alır
 • Hızla uygulanabilir
 • İş faydaları daha hızlı gerçekleşir
 • Başlangıç maliyetleri düşüktür
 • Daha az kaynak kullanır
 • Daha az müdahalecidir
 • Özelleştirme gereksinimi daha azdır/ortadan kalkar
 • Eğitim süresi daha azdır
 • Standart bir çalışma şekli sunar

 

QAD iş yazılımı çözümlerini uygulamak için projelerde binlerce müşteriyle çalışmıştır. Hızlı uygulama konusunda lider olarak ün kazandık.

QAD Kolay Kullanıma Alma (EOB) Adımları

QAD, bu süreci kolaylaştırmak için bir dizi basit kılavuz ve araç geliştirmiştir. QAD’nin küresel destek ve danışma organizasyonu, projenin plana uygun ilerlemesini sağlamak için herhangi bir zamanda devreye girebilir.

QAD Kolay Kullanıma Alma (EOB) 4 adımdan oluşur: Planlama, Tasarım, Uygulama ve Yönetme.

Planlama
  • Çizelgeyi Oluşturma (QAD hizmetler takımı, şirketin ihtiyaçlarına ve kaynaklarına uygun makul bir çizelge belirlenmesine yardımcı olabilir.)

 

  •  Proje Takımını Eğitme (QAD tarafından geliştirilen kapsamlı e-öğrenme araçları suiti, yazılımın her bir yönünün nasıl kullanılacağı hakkında operasyonel eğitime ve ilgili kavramlara odaklanmaktadır.)

 

  •  Test Senaryoları Geliştirme (Test senaryoları, şirketin kendine ait benzersiz süreçlerine uyacak şekilde yazılımı yapılandırmak ve kullanıcılara yönelik bir eğitim programının temelini oluşturmak için mükemmel bir yoldur.)
Tasarım
  •  İş Süreçlerini Sonlandırma (Test senaryoları temelinde şirketin tüm iş süreçlerini standartlaştırmak ve kalite kontrol listeleri ile eğitim kılavuzlarıyla doğrudan bağlantı kurmak amacıyla süreç haritalarını değiştirin.)

 

  •  EDI İşlemlerini, Standart Formları, Raporları ve Kullanıcı Ekranlarını Düzenleyin (Belirli ticari iş ortakları için standart EDI işlemlerini düzenleyin. Şirketin iş faaliyetlerinde kullanılan özel formlara logoları ve diğer bilgileri ekleyin. Belirli ihtiyaçları karşılayacak şekilde raporları ayarlayın ve kullanıcıların en etkin şekilde çalışmasını sağlayacak şekilde ekranları düzenleyin.)

 

  • Bir Konferans Odası Denemesi Gerçekleştirin (Test senaryoları kullanarak bir konferans odası denemesi gerçekleştirin. Bu konferans odası denemesi sayesinde sistemin devreye sokulduğu ilk gün gerektiği şekilde çalışacağına emin olabilirsiniz.)
Uygulama
  •  Kullanıcıların Eğitimi (Kendi başlarına çalışabilecekleri eğitim ve öğrenim programlarına erişmek için QAD Kendi Kendine Öğrenim Portalına bağlanan her bir kullanıcıya önceden tanımlanmış bir öğrenme yolu iliştirin.)

 

  •  Verileri Dönüştürülmesi (QAD, yeni sisteme veri yüklenmesi için bir dizi basit, hesap tablosuna benzer araç sağlar. Bu sistem, hatalı veya eksik verilerin sisteme girmesine karşı koruma sağlamak amacıyla yükleme sırasında verileri doğrular.)

 

  •  Son Kontrol Listesinin Üzerinden Geçilmesi (Herhangi bir proje bitmeden önce, her adımın tamamlandığını ve test edildiğini doğrulamak için sağlanan kontrol listelerini gözden geçirin.)

 

  •  Uygulamaya Geçiş (Uygulamaya devreye sokun ve kolay kullanımın tadını çıkarın.)
Yönetme
  •  Sistem Performansını Takip Edilmesi (Sistem performansını takip edin ve gereken ayarlamaları yapın. Gerektiği zaman yardım sağlamak için QAD Destek hazırdır.)

 

  •  Kullanıcıların Eğitilmesi  (Yeni kullanıcılar olabildiğince çabuk şekilde üretken duruma gelebilmek için QAD’nin kendi başlarına çalışma imkanı sağlayan öğrenim programlarından yararlanabilirler.)